افزایش ۹۲ درصدی بیماری “لایم” در ایالات متحده به دلیل تغییر آب و هوا

0

تغییر آب و هوا در زمین توانسته است، 92 درصد افزایش مورد جدید بیماری لایم در ایالات متحده را در دو دهه گذشته و پایان قرن بیستم بیشتر کرده است.
اگر حتی جهان موفق به محدود کردن گرمایش زمین طبق تعهدات قرارداد آب و هوایی جهانی در شهر پاریس باشد تعداد افرادی که در ایالات متحد آمریکا آلوده شده اند بیشتر افرادی هستند که در دهه های گذشته به بیماری مبتلا بودند. هیچ واکسنی برای این بیماری انسان وجود ندارد.
اگر واکسنی برای این بیماری کشف نشود. مشکلات سلامتی مادام العمر منجر می شود. طبق آمار گیری دانشمندان علوم پزشکی و به گزارش مجله نیوزویک، دو میلیون آمریکایی به بیماری لایم آلوده هستند.
این شایع ترین بیماری در ایالات متحده است که “لایم ” ناشی از باکتری Borrelia است که توسط کنه های آلوده گسترش پیدا کرده است. افراد مبتلا می توانند تب، سردرد ، لرز، خستگی، درد مفاصل و عضلات داشته باشند.
تعداد مبتلایان به این بیماری هر ساله بالغ بر 329 هزار نفر از این بیماران که در اثر گزش کنه در طبیعت سبزکشور (بیشتر شرق آمریکا) اتفاق می افتد. اگر چه تعداد واقعی این عفونت نسبت به آزمایشهای مخصوص از خون انسان بدست آمده دقیق نیست. اما تصور می شود آمار واقعی این بیماری خطرناک بالاتر از این باشد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک پاسخ قرار دهید